Masaż

Masaż to forma terapii poprzez dotyk. Metoda ta stosowana jest w leczeniu pewnych schorzeń – wówczas mamy do czynienia z masażem leczniczym, ale masaż może być też formą relaksu i głównie na takim masażu skupiamy się w HOLY DAY SPA.  Masaż działa na ciało jak i na ogólne samopoczucie masowanego, poza odprężeniem i wyciszeniem poprawia krążenie, pomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii ujędrnia i uelastycznia masowane partie ciała oraz ułatwia wnikanie w skórę substancji odżywczych.

MASAŻ RELAKSACYJNY CZĘŚCIOWY/ CAŁEGO CIAŁA
z elementami aromaterapii

Masaż relaksacyjny to doskonały sposób na pozbycie się stresu, wyciszenie i odpoczynek.  Podczas zabiegu pobudzony zostaje układ mięśniowy, układ krążenia, układ nerwowy. Dotyk niweluje mimowolne napięcie mięśni wywołane stresem,  pozwala na przywrócenie właściwego ciśnienia krwi, spowalnia oddech, sprawia, że znika napięcie psychiczne. Zarówno ciało jak i umysł osiągają stan nirwany czyli maksymalnego rozluźnienia i odprężenia.

MASAŻ KLASYCZNY CAŁEGO CIAŁA

Masaż ten ma na celu poprawę stanu psychofizycznego, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry, niweluje drobne dolegliwości bólowe, pobudza krążenie. Masaż uaktywnia przepływ w naczyniach limfatycznych dzięki czemu ciało pozbywa się zbędnych produktów przemiany materii i lepiej wchłania substancje odżywcze użyte podczas zabiegu. Dzięki zastosowanym technikom masowania, ciało odpręża się, znika napięcie w karku i barkach, poprawia się samopoczucie.

MASAŻ KOBIDO

Masaż KOBIDO to jedna ze specjalności HOLY DAY SPA. KOBIDO wywodzi się z kultury japońskiej i stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Masaż jest połączeniem wielu technik m.in.: akupresury, drenażu limfatycznego, liftingu, masażu tkanek głębokich i masażu relaksacyjnego. Masażysta dobiera indywidualnie sekwencje ruchów, dzięki czemu może pracować na tych partiach twarzy, w których widoczne są zmiany (np. pierwsze zmarszczki) i im przeciwdziałać. Masaż KOBIDO nazywany jest liftingiem bez skalpela.

MASAŻ RELAKSACYJNY TWARZY

Masaż relaksacyjny twarzy pozwala na złagodzenia napięcia mięśniowego twarzy, udrażnia naczynia limfatyczne, pobudza krążenia, dotlenia skórę twarzy, pobudzą ją do odnowy, wzmacnia, ujędrnia i uelastycznia, zmusza do produkcji kolagenu. Twarz odzyskuje naturalny blask, jest bardziej wygładzona, a tworzenie się nowych zmarszczek znacznie spowalnia. Zabieg łączy w sobie działanie  lecznicze i pielęgnujące, dzięki użyciu naturalnych olejków eterycznych masaż działa kojąco na skórę, odpręża oraz pozwala uwolnić się od stresów dnia codziennego.

MASAŻ RELAKSACYJNY TWARZY Z AMPUŁKĄ I PEELINGIEM

Zabieg masażu relaksacyjnego twarzy  poszerzony o peeling i nałożenie ampułki ze składnikami odżywczymi. Peeling nie tylko usunie martwy naskórek, ale dodatkowo uelastyczni i przygotuje skórę na wchłanianie składników odżywczych zawartych w ampułce. Po zabiegu skóra jest nawilżona, uelastyczniona i pełna blasku. Zabieg jest delikatny, nieinwazyjny, pozwala się zrelaksować i odprężyć.

SPERSONALIZOWANY MASAŻ MODELUJĄCY

Spersonalizowany zabieg modelujący jest autorskim zabiegiem salonu HOLY DAY SPA, opracowany w całości przez nasz zespół i dostępny tylko u nas. Terapia ta, to wynik naszej ciężkiej pracy, wieloletniego doświadczenia, licznych szkoleń, ale przede wszystkim wiary w to, że dotyk ma moc uzdrawiającą.

Masaż ten to połączenie kilku technik: masażu relaksacyjnego, akupresury, masażu balijskiego i masażu klasycznego. Wszystkie te elementy wzbogacono o dobroczynne działanie naturalnych olejków eterycznych. Zabieg rozpoczyna się od drenażu limfatycznego całego ciała, co pobudza krążenie krwi i limfy, redukuje obrzęki i zastoje, pomaga w usunięciu szkodliwych substancji przemiany materii oraz pobudza skórę na przyjęcie składników odżywczych. Następny krok to masaż wykonany za pomocą specjalnych kijków bambusowych, który ma działanie lecznicze i relaksacyjne. Masaż bambusowy pobudza tkanki głębokie, wzmaga układ krwionośny i limfatyczny przy jednoczesnym rozluźnieniu i łagodzeniu wszelkich dolegliwości bólowych wywołanych stresem. Kijki bambusowe to nie przypadkowy wybór. Bambus posiada szereg cennych właściwości: nie podrażnia skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych, działa przeciwbakteryjnie oraz zawiera związki krzemu. Masaż kijkami dodaje energii, zmniejsza napięcie mięśniowe, napięcie nerwowe, regeneruje i odpręża. Ponadto rolowanie kijków na ciele zwiększa elastyczność mięśni, ścięgien i skóry,  a więc przyczynia się do modelowania sylwetki. Krok kolejny to opracowanie manualne wybranej partii ciała. Masażysta dobiera indywidualne sekwencje ruchów, tak, aby działać na te partie ciała, które najbardziej potrzebują wymodelowania i wzmocnienia. Ostatni etap to intensywny masaż przy użyciu masażera,który usuwa martwy naskórek, pobudza ciało do produkcji kolagenu, ujędrnia i wygładza. Dodatkową zaletą jest ciągłe pobudzanie układu krążenia i układu limfatycznego, a prawidłowy przepływ limfy pozwala na eliminacje toksyn z organizmu i redukcję cellulitu.

MASAŻ GORĄCĄ ŚWIECĄ

Zabieg rozpoczyna się od wyboru świecy zapachowej wg indywidualnych preferencji osoby masowanej. Świece wykorzystywane w terapii są pełne naturalnych składników ( np. olej kokosowy, masło shea, olej jojoba) i olejków eterycznych. Świecę rozpala się i po paru minutach oleje w niej zawarte przyjmują płynna konsystencję, wówczas  aplikuje się je na ciało. Olejki rozprowadza się na skórze za pomocą różnych technik masażu. Zabieg jest przyjemny, bezbolesny, rozgrzewa ale nie parzy i nie uszkadza skóry. Masaż gorącą świecą łączy w sobie kilka elementów: aromaterapię, olej (wosk), który przyjemnie rozgrzewa  i nawilża skórę oraz czynność masowania, która pobudza krążenie i niweluje napięcie mięśniowe. Zabieg jest niezwykle odprężający i działa na wiele zmysłów.